Producenci

5 Porad dla początkującego brodacza

5 Porad dla początkującego brodacza

Cierpliwość

Zapuszczanie brody przede wszystkim wymaga czasu – pamiętać należy, że proces ten uzależniony jest od wielu czynników, takich jak długość snu, odpowiednia dieta, stan naszego zdrowia oraz uwarunkowania genetyczne. Dla zachowania naszego komfortu warto zaplanować porost brody np. w okresie wakacyjnym, by uwolnić się od możliwych stresów dotyczących naszego nowego wyglądu. Pamiętajmy o tym, że – w zależności od wybranego stylu – cały proces musi zostać rozłożony nie tylko na wiele tygodni, ale nawet miesięcy.

Dopasowanie

Niezwykle ważna pozostaje elastyczność w planowaniu swojego nowego stylu. Nie upierajmy się sztywno przy jednym upatrzonym rodzaju brody, tylko dlatego, że dobrze pasuje do kogoś innego – najistotniejsze jest to, by pasował do naszego kształtu twarzy i gęstości zarostu. Na początku przygody z zapuszczaniem brody należy wyznaczyć granice owłosienia – głównie na linii polików oraz szyi. Przy określaniu przyszłej długości naszej brody zwróćmy również uwagę na to, że długość pozwala na większą swobodę w określaniu stylu.

Higiena brody

Nowa ozdoba naszej twarzy to nowe obowiązki. Nie ma nic gorszego niż zaniedbany, lepki zarost, z którego każdy może wyczytać nasze obiadowe menu! Nierzadko długość zapuszczonej brody przewyższa długość naszej fryzury, a jeżeli dbamy o czystość włosów na głowie, tym bardziej pamiętajmy o regularnej higienie zarostu. Na rynku występuje szeroka gama produktów ułatwiających zachowanie czystości naszej brody, a jeżeli na początek wolimy nie wydawać majątku na takie specyfiki, pamiętajmy – zwykłe, delikatne mydło z wodą potrafi zdziałać cuda.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Podobnie jak skóra głowy, cera naszej twarzy pokryta gęstym, długim (i nie tylko) zarostem wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Częstą dolegliwością, na którą skarżą się początkujący brodacze jest zwyczajne swędzenie, do którego wcześniej nie byli przyzwyczajeni. Zapobieganie swędzeniu omówimy jeszcze szerzej, jednak podstawowa zasada to zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry twarzy. Środki temu służące należy dobierać indywidualnie – zwłaszcza, gdy możemy być uczuleni na jakiś składnik. Nie dopuszczajmy bowiem do stanu, w którym spomiędzy naszego zarostu widać przesuszoną, łuszczącą się skórę.

Pielęgnacja brody

Na samym początku warto wyposażyć się w grzebień do czesania brody (zwłaszcza, gdy planujemy dłuższy zarost) oraz trymer. Pamiętajmy o tym, że broda potrafi rosnąć nierównomiernie, przez co należy kontrolować i równać jej długość. Wszak z założenia broda służy jako ozdoba, nie może więc świadczyć o naszym niechlujstwie. Regularne czesanie i przycinanie zarostu nie tylko wpływa pozytywnie na aspekt wizualny, ale polepsza również jakość naszej brody. Nie zapominajmy również o wszystkim, co dzieje się poza granicami nowego elementu naszej twarzy – jeżeli wyznaczyliśmy określony kształt zarostu, to konsekwentnie dbajmy o jego utrzymanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl