• E-mailbeardfactory@bf.pl

Farby do włosów: jak dobrać kolor? (WSKAZÓWKI)

Farby do włosów do użytku domowego pozwalają błyskawicznie odmienić swój wygląd. Jest to doskonała alternatywa dla koloryzacji wykonywanej w profesjonalnych salonach, bowiem pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także pieniędzy. Koloryzacja włosów jest najszybszym sposobem na to, by odmienić swój wygląd, poprawić samoocenę oraz samopoczucie. Farbowanie włosów w domu, tylko z pozoru, wydaje się trudnym zabiegiem. Tak naprawdę wystarczy właściwe przygotowanie, wybór odpowiedniego preparatu, a w szybkim czasie uda nam się uzyskać wymarzony kolor kosmyków.

Farby do włosów – krótki poradnik domowej koloryzacji

Farby do włosów do trwałej koloryzacji mają tę niepodważalną zaletę, że gwarantują długotrwały efekt. Oznacza to, że pięknym kolorem i lśniącymi kosmykami, będziemy mogli cieszyć się przez długie tygodnie.

Na tym nie koniec zalet tych produktów, bowiem farby do domowej koloryzacji zapewniają 100% efekt krycia. Za ich pomocą możemy przyciemnić lub też zdecydowanie rozjaśnić włosy. Preparaty dostępne są w niezwykle rozbudowanej gamie kolorystycznej, dlatego na drogeryjnym rynku każdy odnajdzie odcień spełniający jego oczekiwania.

Decydując się na koloryzację w domu, przede wszystkim musimy wybrać dobrej jakości farby do włosów. Przebierać można w farbach drogeryjnych, profesjonalnych, trwałych, półtrwałych czy zmywalnych. Najlepiej, by docelowy produkt nie tylko doskonale koloryzował włosy, ale jednocześnie je chronił i pielęgnował – warto więc poszukiwać farb o obniżonej zawartości amoniaku (lub całkowicie go pozbawionych) i wzbogaconych na przykład o naturalne składniki.

Mając już dobrej jakości farby do włosów, możemy przystąpić do koloryzacji. Wcześniej warto wykonać tak zwaną próbę uczuleniową, by sprawdzić czy po kontakcie z preparatem nie wystąpi reakcja alergiczna.

Zanim przystąpimy do aplikacji farby, należy odpowiednio przygotować stanowisko i zgromadzić wszystkie akcesoria. Niezbędne będą: miseczka do mieszania farby, pędzel do nakładania preparatu, rękawiczki ochronne, a także foliowa pelerynka bądź jednorazowy ręcznik. Warto zawczasu przygotować również kosmetyki, których użyjemy zaraz po farbowaniu, a więc szampon do włosów oraz odżywkę lub maskę.

Przed koloryzacją warto nanieś na skórę przy linii włosów tłusty krem – dzięki temu nie pofarbujemy skóry i unikniemy zabrudzeń. Po przygotowaniu mieszanki z kremu koloryzującego i utleniającego, należy od razu przystąpić do nakładania preparatu na włosy – rozpocznij od odrostów, gdyż one są najbardziej podatne na działanie farby.

W dalszej kolejności zaaplikuj preparat na kosmyki nad karkiem, później po bokach i nad uszami, a na sam koniec nanieś mieszankę na kosmyki na szczycie głowy – ta kolejność pozwoli Ci równomiernie rozprowadzić farbę.

Na co zwrócić uwagę dobierając kolor farby do włosów?

Farby do włosów dostępne są w naprawdę szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego wybór konkretnej, może sprawić nieco trudności. Oprócz naszych indywidualnych preferencji, warto wziąć pod uwagę kilka ogólnych wskazówek, obejmujących chociażby dobór odcienia względem karnacji czy koloru oczu.

Według uniwersalnych kanonów, odcienie brązu idealnie współgrają z cerą oliwkową i ciemnymi oczami (brązowymi lub piwnymi). Czerń dedykowana jest cerze porcelanowej i osobom o niebieskich, zielonych, ale też brązowych oczach.

Z kolei blond w ciepłej tonacji idealnie współgra ze złocistą cerą i brązowymi oczami, a blondy w tonacji chłodnej polecane są cerze jasnej, ewentualnie lekko zaróżowionej. I pięknie podkreślają je oczy niebieskie.

A co z rudościami i odcieniami czerwieni? W tym odcieniu włosów z pewnością dobrze będą prezentować osoby o jasnej cerze, z oczami zielonymi lub niebieskimi.

Powyższe wskazówki są oczywiście ogólnymi poradami i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na totalną rewolucję i postawić na kontrast. Czasem radykalna metamorfoza może okazać się strzałem w dziesiątkę! Znajdź swój wymarzony kolor na https://horex.pl/kobieta/pielegnacja/wlosy/farbowanie/farby_do_wlosow.html.

Pamiętajmy jednak, że podczas domowej koloryzacji nie zawsze osiągniemy odcień przedstawiony na opakowaniu farby do włosów. Na finalny efekt, wpływ ma wiele czynników, chociażby  kondycja kosmyków, ich struktura, grubość i oczywiście kolor wyjściowy. Warto zatem kompleksowo dbać o włosy, dogłębnie je nawilżać, odżywiać i regenerować – wtedy szanse na to, że efekt końcowy nas zachwyci mocno wzrastają.