• E-mailbeardfactory@bf.pl

Jak rozjaśnić za ciemny podkład? (Sprawdzone sposoby)

Jak rozjaśnić za ciemny podkład? Wbrew pozorom to pytanie pojawia się bardzo często, bowiem z pewnością każdej kobiecie, choć raz zdarzyło się kupić podkład, którego odcień okazał się być nietrafiony, czyli zbyt ciemny lub zbyt jasny dla naszej cery. Kupno niewłaściwego odcienia podkładu nie oznacza, że kosmetyk musi być spisany na straty. Jest mnóstwo tricków, które pozwalają zarówno przyciemnić, jak i rozjaśnić podkład do twarzy, a tym samym uzyskać pożądany kolor. Dowiedz się, jak rozjaśnić za ciemny podkład i cieszyć się pięknym i naturalnie wyglądającym make-upem!

Jak rozjaśnić za ciemny podkład?

Jak rozjaśnić za ciemny podkład? Odpowiedź na to pytanie zainteresuje wszystkich, którzy poczuli się rozczarowani kolorem kupionego kosmetyku, a to – niestety – zdarza się dość często. Zwłaszcza, gdy wybieramy produkt w pośpiechu bądź zamawiamy go przez internet.

Wybór właściwego podkładu wcale nie należy do prostych. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, chociażby rodzaj karnacji czy typ cery, gdyż nieodpowiedni kosmetyk będzie prezentował się na twarzy sztucznie i nieestetycznie.

Kupując podkład w drogerii stacjonarnej, należy pamiętać, by przyjść do sklepu w wersji saute i nie nakładać wcześniej na skórę makijażu. Co ważne, wybrany kosmetyk należy aplikować w okolicach żuchwy, a nie na nadgarstku, jak większość kobiet ma w zwyczaju. Tylko wtedy będziemy w stanie ocenić, czy kolor jest właściwy.

Nie należy zapominać, że po nałożeniu podkładu warto odczekać kilka minut, by kosmetyk zdążył się utlenić i przyjąć docelowy odcień. Końcowy efekt będzie najbardziej wirygodny w świetle dziennym – sztuczne światło sprawi, że nasza ocena nie będzie obiektywna.

Jeśli natomiast podkład kupujemy przez internet, warto wcześniej zamówić próbki kosmetyku i na spokojnie przetestować go w domu. Dobrym rozwiązaniem są również tzw. swatche, które pokazują, jak dany odcień realnie prezentuje się na skórze.

Za ciemny podkład? Oto rozwiązanie!

Jak rozjaśnić za ciemny podkład, jeśli mimo naszych starań, kosmetyk okazał się być niewłaściwy pod względem kolorystycznym? Sposobów i tricków jest wiele, dlatego nieudany zakup nie musi oznaczać straty pieniędzy.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wymieszanie ciemnego podkładu z jaśniejszym. Proporcje uzależnione są od oczekiwanego efektu, a więc odcienia, który będzie współgrał z naszą karnacją. Warto zatem zacząć od niewielkich ilości jasnego podkładu i w razie potrzeby dodawać go więcej.

Inną możliwością pozwalającą rozjaśnić za ciemny podkład jest przezroczysta baza pod makijaż, krem nawilżający albo specjalny rozjaśniacz do podkładu, czyli tak zwany mixer, który błyskawicznie pozwala uzyskać pożądany odcień.

Produkty te, to nic innego, jak płynne pigemnty, które pozwalają miksować, a więc łączyć się z innymi produktami, zwykle podkładami. Niekiedy wystarczy jedna kropla, by rozjaśnić podkład i uzyskać pożądany odcień pasujący do naszej karnacji oraz typu urody. Co ważne, większość mixerów nie zmienia ani konsystencji, ani właściwości podkładów, co jest dodatkowym atutem tego rozwiązania.

Jak widać, za ciemny podkład wcale nie musi wylądować w koszu – istnieje mnóstwo sposobów, które pozwolą rozjaśnić jego kolor. Jeśli nie zdecydujemy się z nich skorzystać, pamiętajmy, że ciemny kosmetyk możemy wykorzystać na inne sposoby, chociażby do konturowania twarzy.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak rozjaśnić za ciemny podkład, warto przetestować kilka sposobów, by znaleźć ten, który w naszej ocenie przynosi najlepsze efekty, a więc odcień idealnie pasujący do naszej cery.

Rynek drogeryjny oferuje naprawdę dużo preparatów, dzięki którym można rozjaśnić, ale też przyciemnić podkład do twarzy. Jeśli więc zdarzy nam się kupić nietrafiony odcień, zamiast wyrzucać produkt do kosza, warto wykorzystać kosmetyki, które mamy pod ręką i stworzyć przepiękny oraz naturalny makijaż.