• E-mailbeardfactory@bf.pl

Jak sprawdzić oryginalne perfumy? Poznaj sprawdzone sposoby

Jak sprawdzić oryginalne perfumy, gdy nie do końca wiemy, czy nie kupiliśmy przez przypadek podróbki? Okazuje się, że istnieją pewne sposoby, które potwierdzić mogą oryginalność perfum. Wszystkie te znajdziesz w tym artykule.

Jak sprawdzić oryginalne perfumy? W świecie zapachów nie ma miejsca na wielkie obniżki?

Na wielu aukcjach i ofertach sprzedaży perfum w internecie można znaleźć opisy mówiące o tym, że niska cena perfum podyktowana jest np. nadwyżkami magazynowymi, uproszczoną dystrybucją, drobnymi uszkodzeniami kartoników itd. To pierwszy sygnał, mówiący o tym, że perfumy mogą być podrobione. Oryginalne perfumy muszą kosztować i nie powinien dziwić fakt, że małe fiolki kosztują nawet kilkaset złotych. Dobre perfumy nie potrzebują promocji i wyprzedaży. Każdy sprzedawca posiada określoną marżę na dany produkt, a to oznacza, że rzadko kiedy mamy do czynienia z mega, super rabatem, za ułamek ceny, która jest dostępna gdzie indziej.

Jak sprawdzić oryginalne perfumy? Pierwszym krokiem jest porównanie cen. Jeśli różnice  ceny są „rozsądne”, a niższa cena wynika z faktu np. sezonowego rabatu lub promocji, to jest szansa na uniknięcie podróbki. Warto również wiedzieć, że sklepy internetowe oferują często niższe ceny niż drogerie stacjonarne. Wynika to z tego, że koszty biznesu online są zwykle mniejsze niż utrzymanie punktu stacjonarnego. 

Jak sprawdzić oryginalne perfumy? Zwróć uwagę na wygląd!

Wysokiej jakości perfumy charakteryzują się nie tylko oryginalnym flakonikiem, ale także są zapakowane w kartoniki wykonane z grubej tektury, która odpowiednio zabezpiecza buteleczkę. Flakony często umieszczone są w specjalnych kartonowych stelażach, które uniemożliwiają buteleczce poruszanie się wewnątrz opakowania. Uwagę należy zwrócić również na folię zabezpieczającą. Musi być dokładnie złożona i nie odstawać z żadnej ze stron. Gdy zauważymy, że folia jest posklejana, jest luźna, to pierwszy znak, że mamy do czynienia z podróbką.

Ważne są także opisy na opakowaniu. Uwagę należy zwrócić na literówki w opisie lub w samym nazewnictwie producenta. Pamiętać należy również o tym, że każdy producent używa swojej spersonalizowanej czcionki, która jasno określa dany produkt. Marnej jakości podróbki różnią się od oryginałów m.in. wyglądem logo, nazwą produktu i kolorystyką opakowania. Uwagę przykuć powinien również skład. Dobrą praktyką jest porównywanie składu INCI z oryginalnym opisem na stronie producenta. 

Jak sprawdzić oryginalne perfumy? Kolor i intensywność zapachu

Perfumy składają się z trzech nut zapachowych (nuty serca, głowy i podstawy). Każdy aromat uwalniany jest w określonym czasie. Oryginalne perfumy są wyczuwalne przez nawet kilkanaście godzin. Podróbki pachną zdecydowanie krócej, a nuty zapachowe nie są tak wyraziste. Taki zapach szybko się wytraca, a w podróbkach niskiej jakości wyczuwalny jest nawet aromat alkoholu.

Co z kolorem? Wiele perfum ze względu na wygląd buteleczki ukrywa prawdziwy kolor płynu. Oryginalne perfumy często posiadają kolor ciemnożółty, jasnozielony lub błękitny. Podróbki często posiadają mocny intensywny kolor. To znak, że mamy do czynienia z podrobionym produktem. Dodatkowo podrobione perfumy mogą brudzić ubrania, a zastosowane barwniki są trudne do usunięcia z odzieży. Gdy zauważymy, że po aplikacji perfum na naszej skórze wystąpiła reakcja alergiczna, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z podróbką. Producenci perfum dużą uwagę zwracają na bezpieczeństwo. Perfumy poddawane są rygorystycznym testom, a nieoryginalne wersje nie podlegają żadnym restrykcjom. 

Rynek perfum jest ogromny, co oznacza, że wiele kultowych zapachów jest po prostu podrabianych. Kupujący za ułamek oryginalnej ceny chcą poczuć niesamowity aromat. W praktyce zapach przez kilkanaście minut może pachnieć jak oryginał, ale po dłuższym czasie staje się płytki i wręcz niewyczuwalny. Przeznaczając dużą sumę pieniędzy na oryginalne perfumy, warto zwracać uwagę na kilka czynników. Cena, wygląd, kolor są kluczowe, by nie dać się złapać oszustom.