Producenci

Jak zapobiec swędzeniu brody ?

Jak zapobiec swędzeniu brody ?

Swędzenie brody to jedna z najbardziej dotkliwych dolegliwości, z jakimi przychodzi się mierzyć zarówno początkującym jak i wtajemniczonym brodaczom. Świąd skóry w każdym rejonie ciała potrafi skutecznie uprzykrzyć życie, jednak gdy chodzi o skórę twarzy, kłopotliwość zostaje spotęgowana. By skutecznie zapobiegać tej dolegliwości, należy przede wszystkim zrozumieć przyczyny świądu. Zakładając, że przed zapuszczaniem brody regularnie się goliliśmy, można przyjąć, że zaostrzamy nasz zarost, który z kolei przy zaprzestaniu golenia delikatnie podrażnia skórę naszej twarzy. Takie uczucie może towarzyszyć na początkowym etapie zapuszczania brody. Kolejny problem, o którym dowiadujemy się, gdy nasz zarost osiąga nawet niewielką długość, to suchość skóry, która stanowi podstawowy problem każdego brodacza. Inne, możliwe do wymienienia czynniki, to higiena okolic brody, wrastanie podskórne zarostu oraz stan naszego zdrowia. Poniżej po krótce omówimy kroki, jakie należy podjąć, by uchronić się przed tymi dolegliwościami, jednak jednej rzeczy z pewnością uczynić nie można – golić naszej brody.

Walka ze swędzeniem brody z pewnością może zostać rozpoczęta przez odpowiednią higienę. Używajmy do tego celu dobranych do naszej cery kosmetyków, wśród których ważne miejsce powinien zająć specjalny szampon do mycia, koniecznie oparty na naturalnych składnikach. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy szampon to nie wszystko. Do mycia brody nie możemy bowiem używać gorącej wody – skutecznie wysusza ona skórę, która nawet, jeśli będzie czysta, to pod wpływem temperatury stanie się przesuszona. Sucha skóra to bowiem swędząca skóra.

Kolejna rzecz to odpowiednia pielęgnacja. Gdy pomimo naszej ostrożności skóra ma tendencje do nadmiernego wysuszania, należy przeciwdziałać temu procesowi poprzez odpowiednią pielęgnację np. olejkami do brody. Odżywiają i nawilżają one zarówno sam zarost jak i skórę twarzy, co skutecznie hamuje procesy wysuszania. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że sucha skóra to wrota do różnego rodzaju infekcji i zakażeń.

Istotne jest również dbanie o ogólny stan brody – częste czesanie pomaga w zachowaniu prostych włosów, które nie podrażniają skóry naszej twarzy, ponadto poprawia to jej ukrwienie i zapewnia zarostowi odpowiedniej kondycję, dbając o jego żywotność.

Swędzenie brody to bardzo częsty problem, któremu można zapobiegać i przeciwdziałać. Broda, niezależnie od jej długości nie może zostać pozostawiona samej sobie. Dbanie o higienę oraz kondycję naszego zarostu oraz skóry twarzy może wyeliminować tę dolegliwość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl