• E-mailbeardfactory@bf.pl

Puder enzymatyczny, czyli nowa odsłona peelingu

Puder enzymatyczny jest kosmetykiem, który sukcesywnie podbija serca miłośniczek zaawansowanej pielęgnacji. Jego działanie ukierunkowane jest głównie na oczyszczanie, a także przywracanie skórze pięknego i zdrowego wyglądu.

Oczyszczanie skóry jest podstawowym krokiem do utrzymania jej w dobrej kondycji – to najważniejszy etap rutyny pielęgnacyjnej, który pozwala usunąć z powierzchni naskórka zanieczyszczenia, bakterie, sebum, toksyny czy pozostałości makijażu, czyli wszystko, co negatywnie wpływa na stan i wygląd cery.

Puder enzymatyczny – co to właściwie jest?

Puder enzymatyczny jest nowością na kosmetycznym rynku, jednak w szybki sposób przekonuje do siebie kolejne kobiety. Puder pozwala dogłębnie oczyścić skórę twarzy, a jego formuła i konsystencja sprawiają, że czynność ta staje się prawdziwą przyjemnością.

Czym właściwie jest puder enzymatyczny? Najprościej rzecz ujmując, to połączenie właściwości żelu do mycia twarzy i drobnoziarnistego peelingu, które występują pod postacią pudru w sproszkowanej odsłonie.

Puder sprawia, że cera staje się wygładzona, a jej struktura bardziej jednolita i wyrównana. Dzięki temu równomierne nałożenie podkładu staje się bajecznie proste, a i sam makijaż prezentuje się wręcz nieskazitelnie.

Choć puder enzymatyczny uznawany jest za nowość na europejskim rynku, od dawna króluje w krajach azjatyckich. Zresztą, zdecydowana większość kosmetyków z tej kategorii, pochodzi właśnie z tej części świata. Ale, co należy podkreślić, produkty te tworzy również coraz więcej polskich producentów.

Jak działają pudry enzymatyczne?

Pudry enzymatyczne łączą sobie właściwości oczyszczające i pielęgnujące. Enzymy występujące w kosmetyku łagodnie, ale niezwykle skutecznie oczyszczają skórę, odblokowują pory, ale też złuszczają martwy naskórek.

Docelowo więc, kondycja skóry ulega zdecydowanej poprawie, niedoskonałości zostają zredukowane, struktura cery staje się wyrównana, a koloryt jednolity. Skóra zachwyca jedwabistą gładkością, elastycznością i promiennością.

Puder enzymatyczny – właściwości: - dogłębnie oczyszcza skórę, - złuszcza martwy naskórek, - oczyszcza i odblokowuje pory, - niweluje zaskórniki, - wspomaga procesy regeneracji i odnowy, - wygładza i uelastycznia, - niweluje niedoskonałości, - redukuje przebarwienia, - rozjaśnia skórę i dodaje blasku, - wyrównuje koloryt cery.

Z reguły formuły pudrów enzymatycznych pozbawione są wody, a także wielu konserwantów. Dobrej jakości kosmetyki bazują na naturalnych substancjach i wykluczają ze swojego składu chociażby parabeny, oleje mineralne czy SLS.

Z uwagi na naturalną formulację, ale i konsystencję pozbawioną drobinek, puder enzymatyczny jest szczególnie polecany osobom z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Jest to doskonała alternatywa nie tylko dla klasycznych, ziarnistych peelingów, ale i peelingów enzymatycznych.

Puder enzymatyczny – jak używać tego wyjątkowego kosmetyku?

Puder enzymatyczny, dzięki swojej delikatnej konsystencji, bardziej przypomina maseczkę niż peeling, a to z kolei sprawia, że jego stosowanie staje się przyjemnym rytuałem. Zaleca się, by zabieg z wykorzystaniem pudru wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu, jednak z nieco bardziej rozwodnionej formie, można go stosować nawet codziennie.

Jak używać tego kosmetyku, by osiągnąć naprawdę wymierne efekty pielęgnacyjne? Niewielką ilość pudru wystarczy wysypać na dłoń, a następnie dodać wody – w ten sposób uzyskamy emulsję, którą należy nanieść na skórę i wmasować kolistymi ruchami. Najlepiej pozostawić mieszankę na twarzy przez kilka bądź kilkanaście minut, by puder mógł uwolnić swój potencjał i zadziałać złuszczająco.

Jeśli do pudru dodamy mniej wody, uzyskamy postać gęstej pasty o silniejszym działaniu. Jeśli kosmetyk chcemy wykorzystywać codziennie, dodajmy więcej wody, dzięki czemu uzyskamy lekką i mocno płynną emulsję.

Puder enzymatyczny z pewnością będzie powiększał grono swoich zwolenniczek, bowiem pozwala osiągnąć wymierne efekty pielęgnacyjne w delikatny sposób, a więc bez podrażniania skóry. W perspektywie dłuższego stosowania, skóra stanie się dogłębnie oczyszczona, promienna, zdrowa – będzie zachwycać gładkością i doskonałą kondycją.