• E-mailbeardfactory@bf.pl

Sprawdź jak wydobyć naturalny skręt włosów!

Chcesz wiedzieć jak podkreślić loki? Sprawdź jak wydobyć naturalny skręt włosów - najlepsze metody, kosmetyki i wszystko, co warto wiedzieć w kwestii pielęgnacji loków. Zadanie wymaga trochę wysiłku i cierpliwości, ale efekty z pewnością przerosną Twoje oczekiwania. Jeżeli Twoje włosy nie układają się tak, jak byś tego chciała, sięgnij po sprawdzone sposoby!

Sprawdź jak wydobyć naturalny skręt włosów i czym właściwie jest?

Włosy kręcone lub lekko falowane wyglądają pięknie, jeżeli poświęci się im odrobinę uwagi. Skręt pojawia się, gdy zakrzywiona cebulka powoduje zawinięcie się włókna. Włosy kręcą się z powodu nieregularnie rozprowadzonej keratyny, która jest ich budulcem. Wówczas, w zależności od natężenia powyższych cech, pojawia się delikatny skręt lub wyraziste loki. Skoro już wiesz, dlaczego Twoje włosy przybierają taki właśnie kształt, sprawdź jak wydobyć naturalny skręt włosów bez ingerencji fryzjera czy silnych środków do stylizacji włosów. Wdrożenie odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej po każdym myciu pomoże Ci osiągnąć trwały i spektakularny efekt. Jak to zrobić?

Sprawdź jak wydobyć naturalny skręt włosów - najlepsze sposoby!

Wydobywanie skrętu to nic innego jak naturalne podkreślenie kształtu włosa - tego, jak się układa gdy nie jest poddawany zbiegom prostowania. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i kilku trikom możesz sprawić, że Twoje fale lub loki będą zawsze prezentowały się spektakularnie. Wyrobienie dobrych nawyków może potrwać, ale efekt wart jest zachodu.

W pierwszym kroku w kwestii pielęgnacji należy postawić na metodę OMO, czyli: odżywka, mycie, odżywka. Pamiętać należy o tym, aby rozczesywać włosy na mokro z nałożoną odżywką, koniecznie grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Rozczesywanie na sucho może spowodować puszenie się włosów i ich elektryzowanie.

Kolejną kwestią jest dokładne ugniatanie z użyciem odżywki emolientowej bez spłukiwania. Najpierw równomiernie rozprowadź produkt na kosmykach, następnie ugniataj włosy w stronę skóry głowy - wykonuj na wciąż wilgotnych włosach.

Jeżeli chcesz, aby efekt był trwalszy, możesz sięgnąć po kosmetyki do stylizacji. Wybieraj jednak takie, które są łagodne dla włosów i nie wysuszają ich. Możesz użyć delikatnej pianki i ponownie ugniatać tak, jak w przypadku odżywki.

Duże znaczenie w kwestii wydobywania skrętu włosów ma prawidłowe suszenie. Najlepszą opcją jest suszenie bez użycia suszarki, jednak gdy nie jest to możliwej, użyj tej z dyfuzorem. Pamiętaj, aby zawsze używać zimnego nawiewu, który ograniczy ryzyko puszenia się kosmyków. Susząc, delikatnie dociskaj pasma do skóry głowy.

Po takich zabiegach i wysuszeniu włosów przyszedł czas na ostatni etap. Nagromadzone na włosach kosmetyki mogą powodować sklejanie się pasm. Nie rozczesuj ich, jednak delikatnie wgnieć w nie olejek lub serum. Wówczas staną się bardziej miękkie i lśniące, co potęguje efekt wydobytego właśnie naturalnego skrętu.

Skręt włosów - dlaczego warto go podkreślać?

Zastanawiasz się, czy warto? Sprawdź jak wydobyć naturalny skręt włosów i sama zobaczysz różnicę. Kosmyki staną się nie tylko przyjemnie miękkie i gładkie, ale i nie będą się puszyły pod wpływem zmian wilgotności powietrza. Takie włosy są zdecydowanie bardziej odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Znaczenie ma tu przede wszystkim czas poświęcony na ich pielęgnację. Trudno ukryć, że włosy kręcone i falowane wymagają szczególnej uwagi. Jeżeli chcesz cieszyć się ich naturalnym pięknem, wypróbuj powyższe sposoby!